Filipiny

Filipiny

22 stycznia 2013

Jedno z najpiękniejszych miejsc gdzie kiedykolwiek byłam.
Wyspiarski kraj w poludniowo-wschodniej Azji. Ponoć to aż 7.000 wys i wysepek. Nie da się zobaczyć wszystkich. Na niektóre nawet nei można się dostać. Nam udało się być na trzech: głównej wyspie ze stolica kraju Manila, Boracay i Palawa.

Koszulka z mapa Filipin

Koszulka z mapa Filipin

Amerykański popularny program telewizyjny “Survivor” był kręcony w tym kraju wiele razy. Jego szwedzki odpowiednik również.

Amerykanski program

Amerykanski program “Survivor” na Filipinach

To były tez moje pierwsze egzotyczne wakacje.  Pojechaliśmy tam w sumie na 2 tygodnie, przed Chińskim Nowym Rokiem. Udało nam się uniknąć tłumów Chińczyków, którzy przyjechali za raz po nas.

Filipińczycy to jedni z najmilszych ludzi jakich w życiu poznałam. Sa bardzo przyjaźni, cały czas uśmiechnięci  pomocni i wszyscy mówi po angielsku (pozostałość po obecności Amerykanów w tej części swiata).

Kraj ma dwie pory roku – deszczowa i niedeszczowa. Słońce zawsze świeci  woda jest błękitna i czysta. Nie zimna jak u nas w Bałtyku. Codziennie rano wstawałam, 5 min szlam na plażę aby popływać. Raj na ziemi!

Wieczór spędzony w towarzystwie Filipińczyków :)

Wieczór spędzony w towarzystwie Filipińczyków 🙂

Najpopularniejszym alkoholem, jak w każdych tropikach, jest rum. Filipiński rum jest pyszny a w połączeniu z sokiem z mango…. można pic litrami

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.