Chiny

Polka na chińskim ekranie…nie to nie ja ;)

3 stycznia 2013

Niedawno oglądałam program kulinarny w Chińskiej telewizji. Tutaj jest tylko jeden program w zrozumiałym dla mnie języku (czyt. angielskim, reszta jest po chińsku), na którym są wiadomości i programy podróżniczo-kulinarne. Na taki tez ostatnio natrafiłam.

Wygląd i akcent od razu rzucił mi się w oczy i ucho, chociaż byłam przekonana, że to Rosjanka go prowadzi (nie usłyszałam nazwiska). Jednak to Polka! Justyna Szpakowska. Poszukałam w ocenzurowanym internecie i okazało się, że nawet TVN o niej mówił.

Szacun z mojej strony, bo jej chiński jest super! Swoją drogą nie dziwie się, że jej polski się tak zmienił, bo ja sama od prawie 2 lat niewiele mówię w tym języku.

Program swoja drogą jest ciekawy, szczególnie dla osób  dopiero przybyłych do Chin. B nie jest to już taka totalna abstrakcja, jak dla osób nie mieszkających tutaj i nigdy nie podróżujących w tym regionie świata. Sama się trochę dowiedziałam o chińskiej kuchni. A jest ona bogata chociażby zważywszy na rozmiar tego kraju.

Dlaczego Chińczycy ją tak lubią? Na pewno za same walory programu, ale co, który z Chińczyków nie polubiłby 183 cm blond pięknosci z Europy. Oni poprostu uwielbiają osoby o takiej urodzie!

Kolejny dowód: Polacy są wszędzie!

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.