Filipiny

skakanie z klifu

24 stycznia 2013

Jedna z wielu atrakcji na Boracay’u jest skakanie z klifów do morza. Dokładniej mówiąc Ariel’s Point.

Trochę mnie ten pomysł przeraził, ale jednocześnie zafascynował Ja trochę boje się wysokości i wody gdzie nie widzę dna.

Zatem zebraliśmy się nasza ekipa poznana dzień wcześniej, czyli: Asyja (Rosjanka z Władywostoku  studiująca chiński w Guangzhou), Juan Camillo (Kolumbijczyk, chłopak Asyi, biznesmen z Guangzhou), Sonny (Turek, poznany w samolocie na Boracay, podróżnik  zajmujący się branżą hotelarska i turystyczna w Turcji), sioras, Clint i ja. W sumie dream team sześcioosobowy.

Wycieczka była organizowana przez lokalne biuro. Tak tu już jest. W hostelach rozwieszają ulotki i zaproszenia, pracownicy proponują i załatwiają wszystko za Ciebie  Następnego dnia zaprowadzają Cie na miejsce zbiorki. Jest mniej racy i taniej jak gdybyśmy organizowali to samemu. Na lodzi mieści się 50 osób. Brzmi dużo, ale na 2 pokładach jakoś tego nie widać  Po za tym jeszcze kajaki i snorkling. Nieograniczone napoje (w tym alkoholowe) i jedzenie. Obsługa lodzi upomina nas ze będzie woda chlapać i żeby rzeczy schować do specjalne wyznaczonego miejsca. Na początku ludzie to trochę lekceważąc bo co tam trochę wody. Ale to nie było trochę! To było dużo, ta ze zalewało pokład. Oczywiście wszystko w granicach bezpieczeństwa. A wracając to dopiero nas zalewało!

Przed skakaniem z klifów uprzedzają nas żeby zachować środki bezpieczeństwa. Bo im więcej pijesz tym wyżej skaczesz.  na miejscu okazało się ze można skakać z 3, 5, 8 10 i 15 m. Oczywiście, przecież to pikus. Ale mi wystarczyło stanąć na wysokości 3 m. To jak skakać z wieżowca! A o 15 już nie mowie. Nawet się do tej trampoliny nie zbliżałam.

Ariel's Point

Ariel’s Point

Na lodzi w drodze na klity

Na lodzi w drodze na klity

Ja na 3 m

Ja na 3 m

Pyszny filipiński lunch

Pyszny filipiński lunch

Moja siostra skacze z 6m! Szacun!

Moja siostra skacze z 6m! Szacun!

IMG_0746 IMG_0801

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAIMG_0704 IMG_0784

Na kajakach

Na kajakach

Clint nurkuje do wody z 5m

Clint nurkuje do wody z 5m

Clint na 10 m. Za nim 15m

Clint na 10 m. Za nim 15m

Clint na 8m

Clint na 8m

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.