Chiny

Życie wg geja w Chinach

25 sierpnia 2013

Homoseksualiści mają ciężko w wielu krajach. Po za odrzuceniem społecznym rodziny i przyjaciół mogą spotkać się z agresją ze strony innych. Mogą również tkwić całe życie w ukryciu.

W Chinach wygląda to tak:

Geje nie spotykają się z agresją ze strony innych. Nikt tutaj nie pobije dwóch chłopaków całujących się ani nie będzie ich wytykać palcami.

Problem jest w domu. Jeśli w rodzinie ujawni się gej, na ogół nie ma łatwego życia. Wielu ojców, również matki odrzucają albo dziecko albo myśl, że dziecko może być homoseksualne Czasem udają, że nie ma problemu i zmuszają do ślubu z heteroseksualną osobą. Albo mogą też być wyrzuceni z domu.

Presja w Chinach jest o tyle większa, że jest tu polityka jednego dziecka, więc jeśli dziecko jest gejem, nie będzie miało ono dzieci tym samym nikt ni będzie mógł się zając rodzicami/dziadkami na starość.

Wielu homoseksualistów ukrywa się ze swoją orientacją i biorą śluby i mają dzieci i są nieszczęśliwi całe życie. Nie rzadko też zdradzają swojego współmałżonka/małżonkę. Szczególnie mężczyźni. Biedne kobiety zachodzą wtedy w głowę: “Co jest ze mną nie tak?”.

Wielu gejów żeni się również z lesbijkami, każde ma swojego partnera/partnerkę i mają również dzieci.

W chińskich filmach, jeśli już jest jakiś gej, to zawsze jest to obcokrajowiec. I, cytując znajomego geja, wygląda jak “wykręcona ciota”. tak jakby osoby homoseksualne w Chinach nie istniały. A jak już są to zawsze obcokrajowcy i zawsze bardzo zniewieściali. typowy stereotyp geja tutaj.

W wielkich miastach można spotkać wiele klubów gejowskich. W mniejszych nie aż tak wiele, ale coś się znajdzie.

Ostatnio byłam w klubie gejowskim w Nanning (stolica prowincji Guangxi, południe Chin). Miasto same w sobie nie ciekawe, nie am co robić, wielkie, zatłoczone. Poznałam innych podróżników i lokalnych mieszkańców, w tym gejów, i wieczorem skończyliśmy w klubie gejowskim. Całkiem ciekawe doświadczenie. Klub wyglądał jak klub gejowski z przed 10-15 lat: czarny, z podestami do tańczenia. Na wejściu osoba o posturze zupełnie męskiej, w czarnej bieliźnie, koronkowym płaszczu i wysokich czerwonych skórzanych kozakach. Długie czarne włosy i metrowe rzęsy.

zdjęcie (37)

Tego wieczoru, z resztą jak każdego innego, odbywał się show. Tym razem pióra, pióropusze, zwiewne kreacje. Wszystkie te osoby to urodzeni mężczyźni. gdybym tego nie wiedziała, pomyślałabym, że to urodzone kobiety. Ruszali swoimi ciałami w taki sposób, że ja mogłabym tylko zazdrościć i połamać się przy najmniejszej próbie.

zdjęcie (40) zdjęcie (41) zdjęcie (44) zdjęcie (45)

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.