o blogu

To blog o podróżach, zwiedzaniu świata i życiu w 20 kg bagażu i mojej wielkiej miłości i pasji, czyli nurkowaniu. Takie jest właśnie moje życie. Podróżuję po świecie, zmieniam miejsca zamieszkania średnio raz na rok. Sposobów na to jest wiele mi.in wolontariat, praca. O czym też możesz przeczytać na tym blogu.

Chcesz podróżować, ale sie boisz, szukasz alternatywy w życiu, jeszcze raz chcesz zrobić coś szalonego, może wolontariat, może praca za granicą albo nie ruszając się z ciepłego domu chcesz poznać inne kultury? Zostań na tym blogu! Właśnie o tym piszę!

Martyna Skura, blog podróżniczy

Często słyszę: ” Ty to masz fajnie, tak podróżujesz.  Też bym tak chciał/a”. Więc dlaczego tego nie zrobisz? Boisz się? To naturalne. ja tez się bałam, ale było warto! Podróżowanie jest łatwiejsze niż się ludziom wydaje. Nawet z rodzina i dzieckiem się da. Cejrowski w jednej ze swoich książek  pisał, że należy sprzedać lodówkę, kupić bilet i po prostu polecieć. Każdy ma swoją motywację i swoje sposoby. Ja nie chciałam rozmawiać o stole.

Kolejna rzecz, którą słyszę jest “Ty to musisz mieć pieniądze”. A to jest kwestia priorytetów. Niektórzy lubią kupić sobie najnowszy telefon iPhone X, iPada albo co tydzień chodzić do klubów i  imprezować,  i zapłacić za niego równowartość 1 lub 2 moich podroży. Nie mówię, że to złe, ale to kwestia wyborów. Podróże potrafią być tanie, ale nie będą za darmo. Zawsze trzeba trochę odłożyć i zaoszczędzić  Odmówić sobie wypadu do kina kilka razy czy imprezy. Czy warto? Trzeba się samemu przekonać.

Większość moich podroży jest “za jeden uśmiech”. Śpię w hostelach lub w namiocie, jem uliczne jedzenie i korzystam z komunikacji miejskiej. Korzystam z gościnności lokalnych mieszkańców.

Na tym blogu przeczytasz o wszystkich tych rzeczach. Mam nadzięję, że Cię choć trochę przekonam i zainspiruję 😉

4 komentarze

 • Reply hypertilde 24 lipca 2014 at 16:50

  Świetnie powiedziane. Moim priorytetem obecnie są studia, ale nie mam zamiaru rezygnować z podróży i wiem, że jeszcze kawał świata czeka na mnie. Twój blog jest fantastyczny i z przyjemnością wpadnę tu jeszcze kiedyś po więcej rad i ciekawostek na temat świata. Gratuluję Ci spełniania marzeń.

 • Reply Placek stays home 24 lutego 2015 at 13:30

  Jak to ktoś mądry powiedział: podróżowanie to jedyna inwestycja, która czyni Cię bogatszym 🙂

  • Reply life in 20 kg 24 lutego 2015 at 13:36

   Dokładnie tak jest! A tych inwestycji nigdy za wiele 😉

 • Reply K 22 kwietnia 2015 at 20:46

  Wow… po prostu wow…
  Szacun
  Wiatru w żaglach:)

 • Leave a Reply

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.